EUROVİSİON AGAİN (1988)

The year 1988 was published last night in Eurovisionagain. The competition was held in Dublin, the capital of Ireland. Eurovision fans cast their ballots. Surprisingly, Turkey was a source of great pride, finishing second this time.

Dün akşam EurovisionAgain’de 1988 yılı yayınlandı. Yarışma İrlanda’nın başkenti Dublin de düzenlenmişti. Eurovision fanları ise oylarını kullandı. Sürpriz bir şekilde Türkiye yarışmayı bu kez ikinci bitirerek büyük bir gurur kaynağı oldu.

Turkey placed 15th in the competition with 37 points out of 21 songs.yesterday was a nice surprise to the lovers of Eurovision had finished in order. Because of the political votes in thoseyears, Turkey could not be in the top ranks.

Switzerland won the contest in 1988. 1 with the French songCelino Dion.it happened, and gene won the eurovisionagaindedecisively.

Türkiye yarışmayı 21 şarkı arasından 37 puanla 15.sırada bitirmişti dün ise Eurovision severlere güzel bir sürpriz oldu. O yıllarda politik oylar yüzünden Türkiye üst sıralarda olamıyordu.

Yarışma’yı 1988 yılında İsviçre kazanmıştı. Celino DionFransızca şarkısı ile 1.olmuştu ve gene EurovisionAgainde’deaçık ara birinci oldu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: